Taktiskā apģērba sistēma ECWCS

Autors milcamp 06.02.2016 0 Komentārs (i)

Bieži Milcamp veikala klienti uzdod jautājumu "Vai jūsu Termoveļa saglabās mani siltu?" Īsā atbilde ir JĀ, bet ir vairākas nianses, kas jāievēro izvēloties militāra stila apģērbu.

Karavīriem ECWCS sistēma ir ļoti labi zināma un tiek izmantota ikdienā, bet cilvēki bez militārās pieredzes bieži kļudaini uzskata, ka ECWCS viens slānis ir piemērots visām aktivitātēm un laika apstākļiem. Rakstu sērijā par taktiskā apģērba sistēmu ECWCS informēsim jūs par apģērbu līmeņiem, to funkcijām un apģērba līmeņa izvēli, kas ir piemērots konkrētai aktivitātei un laika apstākļiem.

ECWCS (Extended Cold Weather Clothing System) vai PCU (Protective Combat Uniform) sastāv no 15 apgērba priekšmetiem, kuri iedalīti 7 līmeņos. ECWCS darbības pamatprincips ir secīga (pa slāņiem) kermeņa mitruma izvadīšana, vienlaikus pilnībā saglabājot siltumu, kā arī  ārējā mitruma un vēja aizsardzību.

Šo militārā daudzslāņu apģērba sistēmu var izmantot pat ļoti zemā temperatūrā - līdz -40°C. Kombinējot apģērba slāņus dažādās  konfigurācijās panāk komfortu un kustību brīvību prakstiki jebkuros  laika apstākļos. Tajā pašā laikā visi 7 slāņi vienlaicīgi nekad  netiek lietoti. Tie tiek apvienoti, atkarībā no mitruma, temperatūras un jūsu fiziskajām aktivitātēm. Piemēram - apģērbu slāņu kombināciju varianti mērenā ziemā ar augstu gaisa mitrumu:

  • Aktīvas darbības temperatūrā no 10 ° C līdz 0 ° C, izmanto 1. un 5. slāni.
  • Aktīvas darbības temperatūrā no 0 ° C līdz -20 ° C, izmanto 1., 2. un 5. slāni.
  • Statisksa pozīcija temperatūrā no 10 ° C līdz 0 ° C, izmanto 1., 3., 5. un 6. slāni.
  • Statiska pozīcija temperatūrā no 0 ° C līdz -20 ° C, izmanto  2., 3., 5. vai 7. slāni.

ECWCS apģērba līmeņi

Par katra ECWCS slāņa īpašībām un pielietojumu informācija sekos nākošajos bloga ierakstos un protams visu līmeņu apģērbu iespējams iegādāties MilCamp veikalā.

 

Ierakstīt komentāru